طراحی وب سایت
امروزه با توجه به ارتقا وب وب سایت ها در تمام ی زمینه ها لازم است تا با انواع طراحی سایت بر طبـق رابط کاربر ی وب آشنایی پیدا کرد پس آشنایی با انواع وب وبسایت بیشتر موردتوجه قرار می گیرد.می دانیم وب سایت می تواند از نظر گروهی از بازدیدکنندگان زیاد بهتر و پیشرفته به نظر رسد و از طرف افراد دیگر بسیار زیاد بد ابتدایی. طراح سایت خوب ، وبسایت را با سلیقه ی نمی سازد بلکه بنابر گروه مخاطبین سایت و آنچه مدیر سایت تمایل دارد طراحی می نماید .

طراحی سایت سایت های نامنظم که امروزه یکی از پر طرفدارترین طراحی های نو جهان ی گرافیستان می باشند ، به وب سایت هایی گفته می شود که از ویژگیها زیر برخوردارند:

لبه های نامتقارن و نامنظم،رها و کهنه.این نوع خصوصیت سایت را از دیگر وب وبسایت ها جدا می نماید ولی باید به این مورد توجه داشته که با وجود این ویژگیها نظم هارمونی خاصی در این سایت ها وجود دارد که باعث اذیت شدن مخاطب نمی گردد. در واقع این سایت ها با وجود بی قانونی در طرح گرافیک چهارچوب خاصی برای پیاده سازی دارند.

این گونه وب سایت ها برای هنرمندان افراد خلاق دوستداران طراحی های مدرن و مفرق مناسب است بعضی از پزشکان، مهندسان، مرتبان افرادی که با خط کش و نظم تهیه و تولید آدم ، میانه ی بهتر ی دارند اصلا آن را نمی پسندند.

طراحی سایت خلوت:

اینگونه وب سایت ها در عین ظاهر قشنگ خیلی مفهومی می باشند از ویژگیها دیگر این گونه وب وب سایت ها استفاده از المان های کم گرافیکی دو یا سه رنگ است به طور کل نظم می باشند و به پاکی معروف ند.و وب سایت های خلوت متمایز، پیشرفته مدرن هستند ، همچنین پیام "مالک این سایت مشتاق است" " مالک این وب سایت قابل اعتماد است" را به بازدیدکننده القا می نماید . این گونه سایت ها جهت تمام مناسب است غیر از افرادی که رفیق ندارند فرق شایانی با بقیه داشته باشند.

طراحی سایت پر المان:این طراحی طرفدارانش در ایران بیشتر از طراحی سایت دسته های دیگر است . موضوع وب سایت تعیین می نماید وب وبسایت از چه المان ها رنگ هایی تشکیل شده یاشد. جهت مثال اگر مورد سایت شرقی ، سنتی هنری و ایرانی باشد از انواع المان های بوته جقه، فلورال یا انواع گلیم بافت آن در سایت استفاده می شود. یا چنانچه مورد وبسایت کوچولو یا محیط ی فانتزی باشد، آیکون های مختلف در جای جای بک گراند و هدر بکار می رود. این سایت ها اگر به درستی طراحی شوند فضای ی گرم، پر هیجان را ایجاد می کنند و مالک وب سایت را فردی با پشتکار، خونگرم و پر مشغله معرفی می نمایند.

طراحی سایت ساده و استاندارد:

این طراحی را خوب می شناسید. اکثرا وبسایت هایی که می بینید از این نوع طراحی بهره بردند. هدری مستطیلی در بالای صفحه، منو در زیر هدر یا به صورت عمودی، تمام بخش ها در وبسایت قاب و محدوده دارند، اکثرا ٌ از رنگ های رایج خاکستری، سفید برای بک گراند با طرح های خط یا شیار استفاده می شود. هدر ها حاوی جند عکس زیبا هستند . اما این طرح ها می توانند در کمال آسانی زیبا نیز باشند و با تلفیق درست رنگ عکس زیبا هدر حسی پیشرفته ایجاد کنند. ولی ظاهر اینگونه وب سایت ها یاد بازدیدکننده نمی ماند که جهت برخی از صاحبان سایت، اصلا خیلی مهم نیست و به موارد دیگری همچون محتوای ارزشمند ارزش می دهند، که درست هم هست. این وب سایت ها برای شرکت ها، تجار وکلا و مشاغل جدی بسیار زیاد مناسب می باشند .
با توجه به مطلب بالا آشنایی پیدا کردن با انواع طراحی وب سایت بر طبـق رابط کاربر ی وب می توانید وب سایت دلخواه خود را براحتی گزینش به طراحی وب سایتی که مربوط به حرفه ویژگیها شما باشد را انتخاب نمایید.