وی اس تی ، مخفف Virtual Studio Technology که به معنای تکنولوژی استودیوی مجازی بوده

وی اس تی

دانلود وی اس تی,وی اس تی,دانلود vst,فروش vst,خرید vst,خرید وی اس تی

و با نام VST شهرت دارد. VSTi ها یا Virtual Studio Technology Instruments سازهای مجازی می باشند که در محیط یک هاست مانند برنامـه های کیوبیس ، نوئندو و غیره و یا به تنهایی در محیط ویندوز به صورت Stand Alone اجرا می شوند. همچنین وی اس تی های افکت ، جهت کار بر روی صدا و ویرایش آنها مورد مصرف قرار می گیرند. VST اولین بار توسط شرکت Steinberg به جهان معرفی گردید که در حال حاضر محبوب ترین تکنولوژی در بین مجموعه های تولیدکننده سازها افکت های مجازی بوده و از کیفیت خیلی بالایی نیز برخوردار است. در حال حاضر نرم افزار هایی مانند Cubase ، Nuendo ، FL Studio ، Sonar نرم افزار های زیاد دیگر از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.
تجربه ای ندارم. چه طور می توانم از این کالاها استفاده کنم؟

فروشگاه VstBase برنامـه های موسیقی سازی افکت ها و سازهای مجازی (VST) را ارائه می دهد. برخی Vst ها سینتی سایزرهای موجود در فروشگاه نیاز به هاست مناسب مانند کیوبیس سونار یا همان برنامـه های موزیک سازی دارند. برخی دیگر هم به صورت Stand Alone بوده و لزومی به اجرا در هاست نداشته و در محیط سیـستم علت به تنهایی اجرا می شوند که برای نوازندگی مناسب هستند . ابتدا اگر قصد رکورد ویرایش کار بر روی صدا را دارید میبایست نرم افزار ی مناسب با نیاز خود به عنوان هاست تولید و ساخت بکنید . هاست ها با توجه به نیاز سلیقه آهنگ ساز گزینش می شوند. در صورتی که تجربه ای در زمینه استفاده از این نرم افزار ها ندارید با بدست آوردن کمی تسلط با محیط آنها آشنایی با امکاناتشان می توانید نسبت به تهیه و تولید یکی از هاست ها كار نمائید. با کمی گشت گذار در انجمن های موزیک ایرانی و غیر ایرانی مشاهده کلیپ های آمورشی می توانید تا حدود مناسبی با این محصولات آشنا شوید.
ملزومات نواختن سازهای مجازی چیست ؟

نوازندگان سازهای صفحه کلید دار مانند پیانو براحتی می توانند از سازهای مجازی مصرف نمایند زیرا نواختن این سازهای مجازی فقط به وسیله کیبوردها یا میدی کنترلر ها امکانپذیر است. نوازندگان سازهای دیگر که تسلط بر سازهای صفحه کلیددار ندارند می توانند با بدست آوردن کمی تسلط بر این دسته سازها ، از سازهای مجازی در سیسـتم علت خود مصرف نمایند. در کل برای نواختن سازهای مجازی ، نیاز به MIDI Controller یا Keyboard است . به اضافه این بایستی توجه داشت ، مصرف از وی اس تی ها نیازمند کارت صوت مناسب و میزان مناسبی حافظه رم است . کارت صداها بر طبـق قدرت پردازش صدا دسته بندی می شوند قابلیت ASIO که در کارت صداها وجود دارد و رابط بین کارت صدا پروگرام است باعث رفع تاخیر بین کارت صدا میدی کنترلر یا به طور کل تنظیم Buffer Size می شود . این درایور نقش پل ارتباطی مستقیم را ایفا می نماید در وقت نواختن سازهای مجازی بوسیله میدی کنترلر ، تاخیر به وجود آمده در حالت معمولی را از بین می برد. در کارت صداهای معمولی می توان از درایور Asio4All استفاده نمود که می تواند تا میزان توان کارت صدا این تاخیر را از بین ببرد. همین طور بعضی از وی اس تی آی ها به دلیل اندازه بالایشان میزان خیلی ی از حافظه رم سیسـتم شما را اشغال خواهند کرد. جهت دستیابی به برترین حالت برای مصرف روان تر زود تر و در کل مصرف بی دردسر از Vst ها مصرف از یک کارت ولوم پیشرفته ، سیسـتم علت 64 بیتی ، و رم حداقل 6 گیگابایت پیشنهاد می شود.
سفارش به دستم رسیده و حاوی فایـل نصب یا اجرایی نیست. چه طور مصرف کنم ؟

احتمـا ل دارد محصولی که سفارش دادید تحت سمپلرها قابل اجرا باشد و یا به صورت Wav یا اکسپنشن بوده یا مختص پروگرام ی ویِژگزینشه باشد. محصولات ی که تحت سمپلرها اجرا می شوند نیازی به نصب ندارند و فقط باید آنها را در سمپلر مورد نیاز ADD LIBRARY با به صورت دستی لود نمود. منظور از سمپلرها , KONTAKT , Engine و غیره است . جهت اجرای بانک این سمپلرها می بایست سمپل ها را در آنها لود نمائید. روش مربوط به هرکدام از سمپلرها در محصولی که سفارش داده اید موجود است. چنانچه محصول خریداری شده شما اکسپنشن است ، باید فایل ها را طبق راهنمای فارسی موجود در محصول در پوشه مربوطه کپی نمائید.
در اضافه کردن بانک به KONTAKT با پیام No library found مواجه می شوم. علت چیست؟

برخی از محصولات تحت کانتکت قابلیت ADD LIBRARY ندارند می بایست به صورت دستی دز تب FILES اجرا گردند. جهت اجرای دستی باید از تب نام برده شده به پوشه اصلی محصول رفته و از پوشه اصلی یا از پوشه Instruments بانک ها را لود نمائید. ما همچنان سعی کرده ایم به طور اختصاصی جهت گاهی از محصولات تحت کانتکت که قابلیت ADD LIBRARY را ندارند این قابلیت را ایجاد کنیم. در صورتی که محصول خریداری شده شما این قابلیت را ندارد می توانید هر از چندبعضی با مراجعه به صفحه همان محصول در فروشگاه از اضافه شدن این قابلیت به محصول آگاه شوید به طور رایگان آنرا دریافت نمائید.
در زمان لود بانک کانتکت با پیام زیر مواجه می شوم ؟ علت راه حل چیست ؟
"This Patch is encrypted and cannot be loaded unless the respective library registered properly"

علت این مساله ، قدیمی بودن ورژن کانتکت شما است . برای رفع این مساله می بایست کانتکت فعلی را از سیستم خود "حذف نصب" بکنید و نسخه را نصب نمائید. همین طور اگر فایـل آپدیت کانتکت را در اختیار دارید بدون نیاز به حذف بانک موجود در سیـستم می توانید آپدیت را نصب بکنید تا به صورت اتوماتیک نسخه سمپلر شما ارتقاء یابد. بعد از نصب ورژن نو بار محصول مورد نظر را از کانتکت حذف مجددا ADD نمائید. نصب مجدد یا آپدیت کانتکت باعث از بین رفتن بانک کالاها ی که از قبل در آن داشته اید نخواهد شد. تذکر نمائید اگر آپدیت نصب بکنید دیگر از Control Panel ویندوز قادر به Uninstall سمپلر Kontakt نخواهید بود باید به صورت دستی از سیسـتم ( حاوی فولدرها رجیستری ویندوز ) حذف نمائید که نیاز به دانش کافی دارد. اگر به این کار آشنا نیستید حتمـا از یک کارشناس روش ی بگیرید تا به ویندوز شما آسیب ای وارد نشود.

همچنین پیام خطای زیر به همین دلیل است :
"This patch is corrupt and cannot be loaded"
روش نصب VST PLUGIN ها در هاست چگونه است ؟

آموزش نصب در پروگرام های گوناگون

Fl Studio

در پروگرام اف ال مسیر زیر را دنبال بکنید :

ابتدا فایـل .dll وی اس تی بایستی در پوشه Vstplugins برنامـه اف ال که در محل نصب برنامـه قرار دارد قرار گیرد. در وقت نصب وی اس تی ها مکان نصب VstPlugin ها از شما پرسیده می شود. در صورتی که می خواهید در برنامـه اف ال از آن استفاده بکنید باید مسیر را به پوشه VstPlugins اف ال تغییر دهید تا dll در آنجا قرار گیرد.

سربرگ Channel / Add One / More .. پس Refresh را کلیک بکنید . نام های قرمز وی اس تی های جدید هستند که برای مصرف از آنها تیک کنار آنرا می بایست روشن بکنید .

Nuendo - Cubase :

سربرگ Devices / Plug-in information

پس VST 2x plug-in paths باز بکنید مسیر نصب وی اس تی ها را ADD نمائید OK بکنید . پس بر روی UPDATE کلیک بکنید .

مسیر پیش فرض وی اس تی های کیوبیس نوئندو پوشه زیر است که جهت راختی می توانید وی اس تی های خود را در این فولدر نصب نمائید تا نیازی به اضافه کردن دستی آنها نباشد.

C:ProgramFiles (x86) Steinberg VstPlugins

Sonar

سربرگ Edit > Preferences > File - VST Settings.

پس زیر VST Scan Folder(s), روی ADD کلیک بکنید و پوشه مربوط به وی اس تی را اضافه نمائید.

پوشه وی اس تی های سونار با توجه به 32 بیت یا 64 بودن برنامـه :

Sonar's 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)CakewalkVstPlugins


* Sonar's 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesCakewalkVstPlugins


* Third-party 32Bit VST plugins get installed to

C:Program Files (x86)VstPlugins


* Third-party 64Bit VST plugins get installed to

C:Program FilesVstPlugins

َAdobe Audition

سربرگ Effects > Audio Plug-in Manager

در بخش VST Plug-in Folders بر روی ADD جهت معین کردن مسیر دستی پلاگین که می خواهید اسکن شود کلیک بکنید .پلاگین هایی که می خواهید در Audition مصرف نمائید را انتخاب و OK بکنید .